JV Interier - Zateplení, malování a natírání fasád, střech a bytů

JV Interier: | Malířské články | Poradíme vám jak je to se zeteplením interiérů, exteriérů a ukážeme naši odbornou znalost

Poradíme vám jak je to se zeteplením interiérů, exteriérů a ukážeme naši odbornou znalost

JV Interier | 12. 09. 2009

Poradíme vám jak je to se zeteplením interiérů, exteriérů a ukážeme naši odbornou znalost

Slovo úvodem o fasádách

Poměrně všude po vesnicích a městech jsou převážně na domech břízolitové omítky v různých hrubostech povrchu. Většina těchto omítek nemá žádné ochranné nátěry proti dešti, mrazu, slunci a povětrnostním vlivům. Tím se skelet budov chová jako houba, pohlcuje veškerou vlhkost ze vzduchu i deště, a tím budova chladne. Taková fasáda má několik problémů, jedna věc je ta, že budova bez pochyb chladne, a tím se musí více topit, aby člověk udržel přirozenou potřebnou teplotu k bydlení. Druhá věc je ta, že omítky trpí tím, že na ně prší, mrzne a svítí slunce. Těmito vlivy se omítka vystavuje rychlému zvětrání, narušení a urychlení procesu stárnutí s následným odpadáváním vrstev. Tyto domy jsou již postaveny několik desítek let a tudíž i materiály jsou unaveny vlivem stárnoucího procesu. Hodně lidí se snaží tyto domy zateplit polystyrénem, vatou a jinými neprodyšnými materiály, což z hlediska stáří budov není vhodná cesta jak dům vylepšit a ochránit. Pravda je však taková, že budova nedýchá, a tím se proces stárnutí urychlí.

Zateplujte

Termokeramické barvy

V současné době na trh přicházejí nové technologie v podobě termokeramických nátěrů, které mají velice dobrou prodyšnost, pružnost a ochranné faktory svým složením. Jedná se zjednodušeně o princip suché stavby. Tím je řečeno všechno, pokud se do budovy nedostane vlhkost z venkovní strany přírodními vlivy, bude plášť suchý a z vlhkosti se neprochladí a bude se méně vytápět, což je cesta k úsporám na vytápění, zamezení tvorbě plísní a také prodloužení životnosti stavebních materiálu, z kterých je budova vystavěna.

Zateplovací termokeramické nátěrové hmoty a trh

Na český trh přichází mnoho těchto termokeramických značek jako příkladem Vám uvádíme některé z nich: MAXITHERM, THERMOSHIELD, AVITOP, Q-THERM, AJA-THERM atd. Další značky budou přibývat od tuzemských nebo zahraničních výrobců barev a nátěrových hmot. Aplikace těchto značek je různá, některé se od počátku aplikují pouze jako nátěrová hmota a další jako izolační stěrky.

Jak postupovat při aplikaci, naše zkušenosti

Fasády i interiéry je nutné nejprve zbavit nečistot, pavučin, prachu atd. či starého nátěru oškrabáním. Důležité je před samotným nátěrem omítky natřít kvalitní penetrací v poměru 1:4 nebo 1:6 doporučujeme raději silnější. Penetrace je velice důležitá před samotnou aplikací termokeramického nátěru k neutralizaci podkladové omítky a ochraně vrchního nátěru, aby zbytek vápencových složek z omítek nenarušoval samotný termokeramický nátěr příčina (rychlejší vyblednutí pigmentů, slábnutí nátěru jeho ztrácení se v podkladu a tvoření mikroprasklin ). Nikdy nepoužívejte samotný nátěr naředěný jako penetrační nátěr! Nedopadlo by to dobře, nátěr by měl podstatně kratší životnost, rychle by stárnul, prosvítal, bledl by pigment a v neposlední řadě by se nátěr mohl začít loupat, v některých místech rychlím zvětráním. Nátěr je potřeba aplikovat bez ředění, tak jak je připraven a namíchán od výrobce k aplikaci. Je nutné nátěr provézt minimálně ve dvou vrstvách. My doporučujeme tři vrstvy a sami nátěry aplikujeme našim zákazníkům. Samotnou aplikaci laikům raději nedoporučujeme, my nátěry aplikujeme denně, máme velké zkušenosti a víme kdy, co a jak stačí udělat tak aby konečný výsledek byl dle požadavku výrobce a dle technických listů.

Zateplujte

Dodatek a dobrá rada

Je mnoho věcí, které potřebujete k provedení kvalitní aplikace. V bodech je důležité počasí, kdy a v jakém prostředí nátěry aplikovat. Další je důležité mít kvalitní potřebné nářadí (válečky, štětce atd.) Příprava podkladů omítek. Přikrytí oken, parapetu, soklu a chodníků. Kvalitně a zejména důkladně provézt penetrační nátěr v celé ploše. Samotný nátěr neředit a kvalitně stejnoměrně roztírat tak, aby nebylo vidět napojování v úsecích mezi jednotlivými namáčeními válečků.

Pokud se na toto necítíte, tak Vám samotnou aplikaci v žádném případě nedoporučujeme, abyste neměli více škody než užitku a finančních zbytečných výdajů z důvodu neznalosti.

Společnost JV Interier je profesionální aplikační firma zateplovacích termokeramických nátěrových hmot s dlouholetou tradicí v oboru a máme za sebou nemalé reference z akcí zateplení.

Přidej stránku na: Facebook Delicious Jagg Linkuj

JV Interier – články o malování & zateplení

Přinášíme vám zajímavosti z malířského oboru, mnoho užitečných rad a tipů, které vám mohou pomoci při malování, jak správně dodržovat technologické postupy a čeho se vyvarovat. Sledujeme pro vás nejnovější trendy a vývoj nových technologií. Také se zde dočtete o klasickém tradičním malování bytů, pokojů pro každého a jak postupovat při zateplení vašeho domu.

Naše služby

Poslední malířská práce

Thermoshield aktuální měření fasád Thermoshield aktuální měření fasád

Aktuální měření domů natřených ThermoShieldem - EXTERIEUR ze dne 7. dubna 2009,  fasádní termokeramický nátěr určený k úsporám energie budov.  Měření jsme namátkově provedli na našich natřených domech v  Kostelci nad Orlicí rodinný dům pana Semeráda a ...

Reklama

Magnetický obraz
Magnetický obraz

Variabilní instalace vhodná jako designový doplněk bytu. Podklad je tvořen magnetickou barvou. Aplikace magnetického obrazu na zeď.

Zateplení budov
Zateplení budov

Potřebujete zateplovat váš dům? Nabízíme zateplovací systém Thermoshield. Jedná se thermokeramické barvy na fasádu, střechu i interiér.

© 2013 JV Interier. Všechna práva vyhrazena. Kontakt: info@jvinterier.cz

Design & Programing by Duo Interactive

Duo Interactive interactive engine / načteno za: 0.0123