JV Interier - Zateplení, malování a natírání fasád, střech a bytů

JV Interier: | Malířské články | Poradíme vám jak je to se zeteplením interiérů, exteriérů a ukážeme naši odbornou znalost

Poradíme vám jak je to se zeteplením interiérů, exteriérů a ukážeme naši odbornou znalost

JV Interier | 12. 09. 2009

Poradíme vám jak je to se zeteplením interiérů, exteriérů a ukážeme naši odbornou znalost

Slovo úvodem o fasádách

Poměrně všude po vesnicích a městech jsou převážně na domech břízolitové omítky v různých hrubostech povrchu. Většina těchto omítek nemá žádné ochranné nátěry proti dešti, mrazu, slunci a povětrnostním vlivům. Tím se skelet budov chová jako houba, pohlcuje veškerou vlhkost ze vzduchu i deště, a tím budova chladne. Taková fasáda má několik problémů, jedna věc je ta, že budova bez pochyb chladne, a tím se musí více topit, aby člověk udržel přirozenou potřebnou teplotu k bydlení. Druhá věc je ta, že omítky trpí tím, že na ně prší, mrzne a svítí slunce. Těmito vlivy se omítka vystavuje rychlému zvětrání, narušení a urychlení procesu stárnutí s následným odpadáváním vrstev. Tyto domy jsou již postaveny několik desítek let a tudíž i materiály jsou unaveny vlivem stárnoucího procesu. Hodně lidí se snaží tyto domy zateplit polystyrénem, vatou a jinými neprodyšnými materiály, což z hlediska stáří budov není vhodná cesta jak dům vylepšit a ochránit. Pravda je však taková, že budova nedýchá, a tím se proces stárnutí urychlí.

Zateplujte

Termokeramické barvy

V současné době na trh přicházejí nové technologie v podobě termokeramických nátěrů, které mají velice dobrou prodyšnost, pružnost a ochranné faktory svým složením. Jedná se zjednodušeně o princip suché stavby. Tím je řečeno všechno, pokud se do budovy nedostane vlhkost z venkovní strany přírodními vlivy, bude plášť suchý a z vlhkosti se neprochladí a bude se méně vytápět, což je cesta k úsporám na vytápění, zamezení tvorbě plísní a také prodloužení životnosti stavebních materiálu, z kterých je budova vystavěna.

Zateplovací termokeramické nátěrové hmoty a trh

Na český trh přichází mnoho těchto termokeramických značek jako příkladem Vám uvádíme některé z nich: MAXITHERM, THERMOSHIELD, AVITOP, Q-THERM, AJA-THERM atd. Další značky budou přibývat od tuzemských nebo zahraničních výrobců barev a nátěrových hmot. Aplikace těchto značek je různá, některé se od počátku aplikují pouze jako nátěrová hmota a další jako izolační stěrky.

Jak postupovat při aplikaci, naše zkušenosti

Fasády i interiéry je nutné nejprve zbavit nečistot, pavučin, prachu atd. či starého nátěru oškrabáním. Důležité je před samotným nátěrem omítky natřít kvalitní penetrací v poměru 1:4 nebo 1:6 doporučujeme raději silnější. Penetrace je velice důležitá před samotnou aplikací termokeramického nátěru k neutralizaci podkladové omítky a ochraně vrchního nátěru, aby zbytek vápencových složek z omítek nenarušoval samotný termokeramický nátěr příčina (rychlejší vyblednutí pigmentů, slábnutí nátěru jeho ztrácení se v podkladu a tvoření mikroprasklin ). Nikdy nepoužívejte samotný nátěr naředěný jako penetrační nátěr! Nedopadlo by to dobře, nátěr by měl podstatně kratší životnost, rychle by stárnul, prosvítal, bledl by pigment a v neposlední řadě by se nátěr mohl začít loupat, v některých místech rychlím zvětráním. Nátěr je potřeba aplikovat bez ředění, tak jak je připraven a namíchán od výrobce k aplikaci. Je nutné nátěr provézt minimálně ve dvou vrstvách. My doporučujeme tři vrstvy a sami nátěry aplikujeme našim zákazníkům. Samotnou aplikaci laikům raději nedoporučujeme, my nátěry aplikujeme denně, máme velké zkušenosti a víme kdy, co a jak stačí udělat tak aby konečný výsledek byl dle požadavku výrobce a dle technických listů.

Zateplujte

Dodatek a dobrá rada

Je mnoho věcí, které potřebujete k provedení kvalitní aplikace. V bodech je důležité počasí, kdy a v jakém prostředí nátěry aplikovat. Další je důležité mít kvalitní potřebné nářadí (válečky, štětce atd.) Příprava podkladů omítek. Přikrytí oken, parapetu, soklu a chodníků. Kvalitně a zejména důkladně provézt penetrační nátěr v celé ploše. Samotný nátěr neředit a kvalitně stejnoměrně roztírat tak, aby nebylo vidět napojování v úsecích mezi jednotlivými namáčeními válečků.

Pokud se na toto necítíte, tak Vám samotnou aplikaci v žádném případě nedoporučujeme, abyste neměli více škody než užitku a finančních zbytečných výdajů z důvodu neznalosti.

Společnost JV Interier je profesionální aplikační firma zateplovacích termokeramických nátěrových hmot s dlouholetou tradicí v oboru a máme za sebou nemalé reference z akcí zateplení.

Přidej stránku na: Facebook Delicious Jagg Linkuj

JV Interier – články o malování & zateplení

Přinášíme vám zajímavosti z malířského oboru, mnoho užitečných rad a tipů, které vám mohou pomoci při malování, jak správně dodržovat technologické postupy a čeho se vyvarovat. Sledujeme pro vás nejnovější trendy a vývoj nových technologií. Také se zde dočtete o klasickém tradičním malování bytů, pokojů pro každého a jak postupovat při zateplení vašeho domu.

Naše služby

Poslední malířská práce

Thermoshield aktuální měření fasád Thermoshield aktuální měření fasád

Aktuální měření domů natřených ThermoShieldem - EXTERIEUR ze dne 7. dubna 2009,  fasádní termokeramický nátěr určený k úsporám energie budov.  Měření jsme namátkově provedli na našich natřených domech v  Kostelci nad Orlicí rodinný dům pana Semeráda a ...

Reklama

Zateplení budov
Zateplení budov

Potřebujete zateplovat váš dům? Nabízíme zateplovací systém Thermoshield. Jedná se thermokeramické barvy na fasádu, střechu i interiér.

Magnetický obraz
Magnetický obraz

Variabilní instalace vhodná jako designový doplněk bytu. Podklad je tvořen magnetickou barvou. Aplikace magnetického obrazu na zeď.

© 2013 JV Interier. Všechna práva vyhrazena. Kontakt: info@jvinterier.cz

Design & Programing by Duo Interactive

Duo Interactive interactive engine / načteno za: 0.0343