JV Interier - Zateplení, malování a natírání fasád, střech a bytů

JV Interier: | Malířské články | Malování interiérů, kvalita nátěru a vaše investice

Malování interiérů, kvalita nátěru a vaše investice

JV Interier | 14. 09. 2009

Malování interiérů, kvalita nátěru a vaše investice

Co je rozhodujícím faktorem při řešení interiéru?

Díky zkušenostem z praxe víme, že osobní prohlídka interiéru je klíčovou situací pro vnímání prostředí tak, abychom byli schopni prostor dobře analyzovat a rozvrhnout jeho barevnost. Dalším faktorem jsou polohy oken, rozmístění dveří, vybavení pokojů, průnik světla. Dobré je si také rozhodnou, k jakému účelu mají barvy sloužit a co se od kvality očekává, zda-li má být nátěr prodyšný nebo se klade důraz na namáhání povrchu, či se malba bude třeba dále dekorovat. (Dekorace provádíme např. pomocí speciálních nástěnných fólií, je možno si vybrat z mnoha motivů.)

Zateplení­ interiéru

Prohlídka malovaných prostor je důležitá.

Rozhodně nemůžeme opomenout stav maleb, proto je nezbytný „osobní kontakt“ se zdí. Tedy poznat kde má malba vady, zda-li je umaštěná, špinavá nebo její staří už ovlivnilo její stav natolik, že s loupe, nebo je napadena plísněmi. Často se také setkáváme s mechanickým narušením zdiva, škrábance, důlky aj. V těchto případech je potřeba omítky důkladně v předstihu ošetřit, zarovnat plochu, aby nevznikal reliéf. Ošetření je nezbytné, aby plánovaná malba nebyla nijak ohrožena negativními podmínkami povrchu.

Materiál rozhoduje

Po vizuální prohlídce je důležitá též analýza stávajícího materiálu použitého na zdivu. Zda-li je možno navazovat na stávající malbu, použít podobných materiálů aj. Také rozhoduje prodyšnost, pružnost a celková odolnost maleb. Odlišnost materiálů jeho složením může přidělat mnoho práce a nadělat velké škody. Materiály se mohou vzájemně odpuzovat anebo chovat jinak a pak většinou dochází k loupání vrchního nátěru, přičemž se poškodí i spodní původní nátěr. Tomuto případu jde samozřejmě předejít tím, že se starý povrch upraví anebo se celková plocha odstraní oškrábáním. Také možná volba penetrace, která zajistí zpevnění podkladového materiálu.

Kvalita vs. peníze

Nedoporučujeme šetřit na kvalitě materiálů, výsledný efekt může být poté katastrofální a nakonec vynaložené úsilí a náklady mnohonásobně převýší vaše investice. Dbejte na výsledný efekt trvanlivosti malby a její kvality. Nemá cenu malovat levnými a nekvalitními materiály, pocit z ušetřených finančních prostředků může vážně narušit stav malby. Zjistíte poté, že poškozený podkladový nátěr se nakonec musí oškrábat, a tím se vaše práce přišla v niveč. Kupříkladu se setkáváme s řešením maleb, kdy si zákazník nechal nebo sám připravil malbu v podobě kaolínu, křídy a naklíženou kostním klihem. Sám ale narazil, protože zjistil, že malba začala více absorbovat vlhkost, tedy plesnivěla a stala se z ní úroda pro bakterie. Taková malba je již zakázaná a nevhodná zejména pak v závodních kuchyních, nemocnicích a školních zařízeních.

Řešení

My víme, že investice za malby se může někdy prodražit, avšak nabízíme řešení. Protože nedoporučujeme aplikaci levných materiálů, víme jak použít kvality za rozumnou cenu. Napište nám, shlédněte ceníky, reference a domluvíme se. Malbu vašeho interiéru rádi navrhneme, nemusíte se přibližovat stálému standardu bílých zdí, ale také trošku odbočit a nechat si od nás poradit s barevným řešením. Zdi vašich pokojů, kanceláří a třeba kuchyní by vám měli zpříjemnit náladu.

Shrnutí problematiky malování interiérů:

  • Je rozumné si rozmyslet investice, kvalita versus peníze
  • Levné nátěrové materiály nejsou řešení
  • Uvažovat o malbě tak, aby vám nakonec nepřidělala ještě více starostí
  • Levné znamená ohrožení vaší omítky plísněmi a bakteriemi
  • Někdy je dobré také přemýšlet, co od zdí můžeme čekat, udržují teplo v bytě, a co kdyby ještě vlastní nátěr uspořil až 20% vašich výdajů?
Přidej stránku na: Facebook Delicious Jagg Linkuj

JV Interier – články o malování & zateplení

Přinášíme vám zajímavosti z malířského oboru, mnoho užitečných rad a tipů, které vám mohou pomoci při malování, jak správně dodržovat technologické postupy a čeho se vyvarovat. Sledujeme pro vás nejnovější trendy a vývoj nových technologií. Také se zde dočtete o klasickém tradičním malování bytů, pokojů pro každého a jak postupovat při zateplení vašeho domu.

Naše služby

Poslední malířská práce

Thermoshield aktuální měření fasád Thermoshield aktuální měření fasád

Aktuální měření domů natřených ThermoShieldem - EXTERIEUR ze dne 7. dubna 2009,  fasádní termokeramický nátěr určený k úsporám energie budov.  Měření jsme namátkově provedli na našich natřených domech v  Kostelci nad Orlicí rodinný dům pana Semeráda a ...

Reklama

Magnetický obraz
Magnetický obraz

Variabilní instalace vhodná jako designový doplněk bytu. Podklad je tvořen magnetickou barvou. Aplikace magnetického obrazu na zeď.

Zateplení budov
Zateplení budov

Potřebujete zateplovat váš dům? Nabízíme zateplovací systém Thermoshield. Jedná se thermokeramické barvy na fasádu, střechu i interiér.

© 2013 JV Interier. Všechna práva vyhrazena. Kontakt: info@jvinterier.cz

Design & Programing by Duo Interactive

Duo Interactive interactive engine / načteno za: 0.0126