JV Interier - Zateplení, malování a natírání fasád, střech a bytů

JV Interier: | Malířské články | Jak funguje interiérový zateplovací nátěr? Měřili jsme vlhkosti omítek a srovnávali zateplovací nátěry s běžnými.

Jak funguje interiérový zateplovací nátěr? Měřili jsme vlhkosti omítek a srovnávali zateplovací nátěry s běžnými.

JV Interier | 12. 09. 2009

Jak funguje interiérový zateplovací nátěr? Měřili jsme vlhkosti omítek a srovnávali zateplovací nátěry s běžnými.

ThermoShield Interieur

Měření proběhli na omítkách, na kterých byl aplikován zateplovací termokeramický nátěr ThermoShield Interieur. Provedli jsme vlastní měření u zakázky, kterou jsme realizovali před čtyřmi roky. Náš zákazník, pan Martin Kubíček byl ochotný nám poskytnout prostor bytu k provedení měření, která byla uskutečněna v obývacím pokoji a ložnicích.

Začali jsme v obývacím pokoji, kde byl aplikován zateplovací nátěr. Měření prokázalo, že na nátěru, na jakémkoliv místě v pokoji nebyla naměřena žádná vlhkost omítky, jako důkaz jsme nátěr s měřením vyfotili a vložili k nahlédnutí, ačkoliv v dalších pokojích je naměřená přirozená vlhkost na obyčejném nátěru mezi 10 až 15 % vlhkosti. Také teplota v pokoji je téměř stejná ve třech úrovních u podlahy, uprostřed a u stropu. Také jsme porovnali odstín a po čtyřech letech se vůbec nezměnil, nátěr tímto potvrdil světlostálost a svou kvalitu. Z vlastností nátěru bylo jasné, že dokáže udržet vytvořené teplo, a tím i snížit intenzitu vytápění pokoje. Zákazník je s nátěrem velice spokojen a bude uvažovat o dalším nátěru pokoje.

ThermoShield - Interieur

HET – Klasik Interier

Pro ukázku dalších měření jsme vyfotili a porovnali jiný interiérový nátěr ve dvou pokojích v bytě. Vlhkost omítky se pohybuje mezi 10 až 15 % vlhkosti. Vlhkost je přibližně všude stejná ve všech třech úrovních pokoje, u podlahy, střed a u stropu. Stěny jsou i o poznání na první omak rukou i chladnější. To v praxi znamená, že takto chladné a vlhké stěny rychleji teplo v pokoji ochladí. To vás bude nutit pokoj intenzivněji vytápět za účelem udržení příznivé teploty. Také teploty naměřené ve všech třech úrovních jsou značně rozlišné o 5 °C rozdílu mezi podlahou a stropem. Nejnižší teplota je u podlahy a nejvíce bylo u stropu, což je špatné. Fotografie sami vypovídají o skutečném průzkumu porovnání nátěrů mezi zateplovací barvou ThermoShield a běžnými Interiérovými nátěry a jejich rozdílné vlhkosti.

Běžný nátěr

Měření bylo provedeno Indikátorem vlhkosti dřeva a stavebních hmot. Přístroj k rychlému zjišťování vlhkosti v budovách, při realizaci staveb apod. Pomocí tohoto přístroje zjistíte informativně vlhkost dřeva do hloubky cca 3 cm, případně u betonu nebo omítky, do hloubky cca 4 cm. Přístroj je schopen zjistit i změnu vlhkosti pod keramickým obkladem na zdi nebo podlaze. Měření se provádí pouhým přiložením přístroje na měřenou plochu.

Přidej stránku na: Facebook Delicious Jagg Linkuj

JV Interier – články o malování & zateplení

Přinášíme vám zajímavosti z malířského oboru, mnoho užitečných rad a tipů, které vám mohou pomoci při malování, jak správně dodržovat technologické postupy a čeho se vyvarovat. Sledujeme pro vás nejnovější trendy a vývoj nových technologií. Také se zde dočtete o klasickém tradičním malování bytů, pokojů pro každého a jak postupovat při zateplení vašeho domu.

Naše služby

Poslední malířská práce

Thermoshield aktuální měření fasád Thermoshield aktuální měření fasád

Aktuální měření domů natřených ThermoShieldem - EXTERIEUR ze dne 7. dubna 2009,  fasádní termokeramický nátěr určený k úsporám energie budov.  Měření jsme namátkově provedli na našich natřených domech v  Kostelci nad Orlicí rodinný dům pana Semeráda a ...

Reklama

Magnetický obraz
Magnetický obraz

Variabilní instalace vhodná jako designový doplněk bytu. Podklad je tvořen magnetickou barvou. Aplikace magnetického obrazu na zeď.

Zateplení budov
Zateplení budov

Potřebujete zateplovat váš dům? Nabízíme zateplovací systém Thermoshield. Jedná se thermokeramické barvy na fasádu, střechu i interiér.

© 2013 JV Interier. Všechna práva vyhrazena. Kontakt: info@jvinterier.cz

Design & Programing by Duo Interactive

Duo Interactive interactive engine / načteno za: 0.013